مراقبت از پوست در تابستان

 آیا تا به حال به پوست‌تان به‌عنوان مشخصه‌ای از زیبایی فکر کرده‌اید که با گرم شدن هوا باید بیشتر از آن مراقبت کنید یا اینکه آن را فقط یک لایه‌ی محافظ، ابزاری برای لمس کردن یا مدرکی گویا برای سن‌وسال‌تان می‌دانید؟ هرچند پوست شما می‌تواند همه‌ی اینها باشد، اما چشمگیرترین اندام بدن‌تان نیز هست. بیشتر مردم در روزهای سرد و خشک زمستان، با استفاده از کرم های مخصوص سعی می کنند طراوت و سلامت پوست خود را حفظ کنند. ولی روزهای گرم تابستان چطور؟ تصور می کنید پوست در این روزها نیازی به مراقبت ندارد؟ این نوشته را بخوانید تا با راه‌های مراقبت از پوست در تابستان آشنا شوید.

مراقب رژیم غذاییتان باشید:

از مصرف مواد غذایی مثل دونات و پیراشکی، نان سفید، سیب زمینی سرخ شده و انواع نوشابه خودداری کنید. خوراکی های شیرین و نشاسته دار را از رژیم غذاییتان حذف کرده تا بروز آکنه کنترل شده و در بلند مدت سالم بمانید.

 

مراقبت از پوست در تابستان

 

دوری از استرس:

استرس های جسمی و احساسی مطمئنا باعث بروز آکنه و جوش در برخی افراد می شوند. پس سعی کنید استرستان را کاهش دهید.

 

عدم استفاده از لوازم آرایشی نامناسب:

 یکی دیگر از عوامل شایع دیگری که مسئول ایجاد آکنه است، استفاده از نوع خاصی از لوازم آرایشی و پاک کننده است. از مصرف لوازم آرایشی چرب و موادی که به آنها حساسیت دارید، خودداری کنید. این محصولات منافد پوست را بسته و آن را تحریک کرده و در نهایت باعث بروز جوش و آکنه می شوند.

 

 

پاک کردن عرق:

وقتی بیرون از خانه در معرض خورشید هستید، زیاد عرق می کنید. عرق حاوی سموم و آلودگی های دفع شده بدن است، پس باید با یک دستمال تمیز عرق را پاک کنید. عرق کردن باعث تمیز شدن طبیعی پوست می شود، اما باید در فواصل منظم خشک شود تا از بروز آکنه پیشگیری شود.

 

 

حفظ بهداشت صورت:

 به طور منظم صورتتان را با یک تمیز کننده ملایم شستشو دهید. آب سرد روی صورت بپاشین تا پوستتان شاداب و تازه شود، با انجام این کار بروز جوش به حداقل می رسد.

میوه و سبزیجات به رژیم غذاییتان اضافه کنید:

 سبزیجات و میوه های تازه زیادی میل کنید. این مواد غذایی نه تنها برای سلامت کلی شما خوب هستند، بلکه منابع حیاتی آنتی اکسیدان، انواع ویتامین و دیگر مواد مغذی ضروری هم هستند که جای باقی مانده آکنه را هم از بین می برند.

 

 

مصرف آب:

حتما در طول روز آب زیادی بنوشید. آب سموم و آلودگی ها را از بدن بیرون کرده و پوست را تمیز و شاداب نگه می دارد.

 

 

سبک زندگی بدون تحرک نداشته باشید:

سعی کنید از نظر جسمی فعال باقی بمانید. یوگا و ورزش های دیگر علاوه بر بهبود شرایط پوست، سوخت و ساز را هم بالا می برد.

 

 

 

سمیه اسداللهی